Wolontariusze pracują – włącz się i TY!

2014 rok zaczął się dla Lokalnego Centrum Wolontariatu bardzo intensywnie. Pierwsze tygodnie roku pochłonęła praca w starachowickim sztabie Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Koordynator naszego Centrum- Dominika Piwnik, była jedną z zarządzających Sztabem Miejskim.

Udało nam się także nawiązać współpracę z Gabinetem Terapii Zajęciowej Pani Agnieszki Polak, znajdującym się na oddziale reumatologii w starachowickim szpitalu. Wolontariusze uczestniczyli w zorganizowanym przez Panią Agnieszkę spotkaniu dla jej młodych pacjentów. Przygotowali zabawy, animowali wspólne układanie origami oraz pomagali dzieciakom w pieczeniu pizzy.

Na początku ferii Zimowych nasza przeszkolona koordynator wolontariatu Karolina Mamcarz dzięki współpracy z nauczycielką języka polskiego Panią Joanną Barańską, poprowadziła zajęcia dla dzieci i młodzieży w Szkole Podstawowej w Brodach- zarówno uczniowie jak i dyrekcja szkoły byli zadowoleni- sukces można potwierdzić tym, że mamy zaproszenie do prowadzenia kolejnych zajęć, tym razem teatralnych dla uczniów tej szkoły:)

Ferie były pracowite także dla naszych Wolontariuszek, które wzięły udział w zbiórce na rzecz zwierząt organizowanej na terenie sieci sklepów TESCO. To działanie wolontariackie odbyło się dzięki współpracy ze Świętokrzyskim Towarzystwem Opieki nad Zwierzętami, którą będziemy kontynuować:)

Wszystkim zaangażowanym w Wolontariat serdecznie Dziękujemy!

Na wiecej zdjęć z działań wielkoorkiestrowych oraz ze spotkania wolontariuszy z pacjentami Gabinetu Terapii Zajęciowej, zapraszamy do naszej GALERII .

Jeśli chcecie włączyć się w nasze działania serdecznie zapraszamy! Oto co będzie się działo w najbliższym czasie:
– prowadzenie warsztatów teatralnych z dziećmi i młodzieżą w Szkole Podstawowej w Brodach,
– zajęcia wyrównawcze w szkole Podstawowej nr 6 na Południu,
– wolontariat w Starachowickim Centrum Kultury,
– organizacja zajęć artystyczno- terapeutycznych wspólnie z Gabinetem Terapii Zajęciowej Agnieszki Polak,
– wolontariat na terenie schronisk oraz hotelików dla zwierząt na terenie powiatu Starachowickiego,
– przygotowania do Festiwalu Wolontariatu organizowanego przez nasze Centrum Wolontariatu!

Oraz najbliższe szkolenia:
– 22 lutego II część szkolenia dla Koordynatorów Wolontariatu,
– 22 marca II SZKOLENIE DLA WOLONTARIUSZY!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>